Külli Lokko

Külli Lokko

peadirigent

Külli on E STuudio kooridega töötanud alates 1989. aastast. Tema koorid on võitnud hulgaliselt auhindu mainekatel konkurssidel.

E STuudio noortekoori peadirigent Külli Lokko alustas E STuudio kooridega tööd 1989.aastal ning tema poolt loodud E STuudio kontsertkoori, kammerkoori, tütarlastekoori, lastekoori ning noortekooriga on esinetud rohkelt nii Eestis kui maailma erinevais paigus. 

Külli Lokko on alates 2009. aastast dirigeerinud erinevate kooridega 39 rahvusvahelise koorikonkursi võistluskategooriat, kus enamik tulemusi on mahtunud esimese kolme hulka. Märkimisväärsemaks sündmuseks on olnud Külli dirigenditöös E STuudio noortekoori juhatamine New Yorgis, Carnegie Hallis 2015. aastal ning parima dirigendi eripreemiad Seghizzi 2016 koorikonkursil ning Floriège Vocal de Tours 2019. 
2010. aastast töötab Külli Lokko käe all Elleri tütarlastekoor, kes on edukalt esindanud Eestit 2013. aastal Maltal ning 2015.aastal Hispaanias. 2017. aasta oktoobris võitis Elleri tütarlastekoor Põhja-Iirimaal toimunud Derry koorikonkursil peaauhinna ning eripreemia vanamuusika esituse eest. 2018.aastal võitis Elleri tütarlastekoor Eesti Kammerkooride Festivali Grand Prix. 2019. aastal osales koor rahvusvahelisel Missoula koorifestivalil USAS Montana osariigis. 

Külli Lokko on olnud mitmete maakondlike laulupidude erinevate kooriliikide juht. Külli juhib MTÜ E STuudio Noortekoori tegevust ning on olnud tegev kõikide E STuudio kooride ja Elleri kooristuudio välisreiside peakorraldajana, mida on alates 1997. aastast olnud kokku 40. Külli Lokko nimetati Eesti Kooriühingu poolt aasta dirigendiks 2015 ning aasta korraldajaks 2018.
2018. aasta septembris avati Külli Lokko eestvõttel ja korraldusel Tartus E STuudio koori- ja tantsukool, kus laulab ja tantsib pea 120 last ja noort ning kus töötab ka E STuudio noortekoor.

AM4A9206-1

Kärolin Tuisk

dirigent

E STuudio on mänginud Kärolini elus olulist rolli juba 20 aastat –
5-aastaselt alustas ta Külli käe all laulmist ning on kuulunud nii E STuudio tütarlaste- kui ka noortekoori lauljate hulka, kuid praeguseks hetkeks on saanud Kärolinist noortekoori dirigent.

Kärolin alustas muusikaõpinguid Põlva Muusikakoolis viiuli erialal. 2016. aastal lõpetas ta kiitusega Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Lauri Breede dirigeerimisklassi ja sama aasta kevadel võitis kolme kooli dirigentide konkursil II koha. 2019. aasta kevadel lõpetas Kärolin Eesti Muusika– ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe dirigeerimise eriala professor Hirvo Surva ja dotsent Kaspar Männi käe all ning 2020. aastal täiendas end Rootsi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis professor Fredrik Malbergi dirigeerimisklassis. Käesoleval aastal lõpetab Kärolin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise magistrantuuri professor Hirvo Surva juhendamisel.
Kärolin Tuisk on olnud Tartus tegutseva Luuska Lauluühingu peadirigent. 2015. aastas on Kärolin tegutsenud Elleri tütarlastekoori laulja, koormeistri ja abidirigendina. 2017-2021 oli Kärolin Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoori koormeister ja abidirigent. 2018-2021 tööras Kärolin Tallinna Poistekoori õppekooride Primo ja Secundo dirigendina. 2021. aasta jaanuarist on Kärolin Tallinna Kammerkoori abidirigent. Lisaks dirigenditööle on Kärolin ka Viimsi Gümnaasiumi muusikaõpetaja.