E STuudio noortekoor alustas aktiivse tegevusega 2013. aasta septembris. E STuudio tütarlastekoori juurde, kes on maailma erinevatel rahvusvahelistel koorikonkurssidel saavutanud märkimisväärseid tulemusi, kutsuti laulma koorilaulu kogemustega noormehed ning koos osaleti juba järgmisel sügisel rahvusvahelisel Corki koorikonkursil Iirimaal, kus saavutati üldvõit.

Koori repertuaari kuulub põhiliselt kaasaegne klassikaline koorimuusika. Kullavarast leiab näiteks Arvo Pärdi, Pärt Uusbergi, Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa, Eric Whitacre’i ja Ola Gjeilo loomingut. Salvestatud on CD “Vaikuse muusika”, mis sündis koostöös tuntud ja tunnustatud noore pianisti Johan Randverega.

E STuudio noortekoor tutvustab Eesti kultuuri ja muusikat ka tihti välismaal. Nii on üles astutud New Yorki kuulsaima kontserdisaali Carnegie Halli laval, Kanadas Whistleri mägedes või Inglismaal Cambridge’i katedraalis. Nii 2014. aastal Iirimaal Corki konkursil, 2016. aastal Itaalias Seghizzi konkursil kui 2017. aastal Eestis Tuljaku võistulaulmisel on saadud esikohti ning tunnustust koori hea taseme kohta.

Lisaks klassikalisele muusikale on koori repertuaaris ka oluline roll kergemuusikatöötlustel. Igal aastal valmistatakse ette kontsertkavasid popmuusikast tuntud lugudega. Nii anti 2016. ja 2017. aastal kontserdid Eurovisiooni hittidega täissaalidele nii Põlva kultuurikeskuses kui Tartus Vanemuise kontserdimajas. Koostööd on tehtud ka teiste artistidega: Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri tšellistide ansambliga C-Jam, Tanel Padari ja Ivo Linnaga ning ansambliga X-Panda, kelle plaadi “Reflections” salvestamisel E STuudio noortekoor samuti kaasa lõi.

Koori on tunnustatud 2014. aastal Tartu Kultuurikandja laureaadi preemiaga ning peadirigent Külli Lokkot 2015. aastal Eesti Kooriühingu poolt Aasta dirigendi tiitliga. 2014. aasta sügisest 2018. aasta sügiseni kuulus E STuudio noortekoor Heino Elleri nimelise Tartu Muusikalkooli kooristuudio alla, alates 2018. aasta sügisest on E STuudio noortekoor osa E STuudio koori- ja tantsukoolist.