2014. aasta sügisest Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli kooristuudio juures tegutsev E STuudio noortekoor alustas aktiivse tegevusega 2013. aasta septembris. E STuudio tütarlastekoori juurde, kes on maailma erinevatel rahvusvahelistel koorikonkurssidel saavutanud märkimisväärseid tulemusi, kutsuti laulma koorilaulu kogemustega noormehed ning koos osaleti juba järgmisel sügisel rahvusvahelisel Corki koorikonkursil Iirimaal, kus saavutati üldvõit.

Koori repertuaari kuulub põhiliselt kaasaegne klassikaline koorimuusika. Kullavarast leiab näiteks Arvo Pärdi, Pärt Uusbergi, Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa, Eric Whitacre’i ja Ola Gjeilo loomingut. Salvestatud on CD “Vaikuse muusika”, mis sündis koostöös tuntud ja tunnustatud noore pianisti Johan Randverega.

E STuudio noortekoor tutvustab Eesti muusikat ka tihti välismaal. Nii on üles astutud New Yorki kuulsaima kontserdisaali Carnegie Halli laval, Kanadas Whistleri mägedes või Inglismaal Cambridge’i katedraalis. Nii 2014. aastal Iirimaal Corki konkursil, 2016. aastal Itaalias Seghizzi konkursil kui 2017. aastal Eestis Tuljaku võistulaulmisel on saadud esikohti ning tunnustust koori hea taseme kohta.

Lisaks klassikalisele muusikale on koori repertuaaris ka oluline roll kergemuusikatöötlustel. Igal aastal valmistatakse ette kontsertkavasid popmuusikast tuntud lugudega. Nii anti 2016. ja 2017. aastal kontserdid Eurovisiooni hittidega täissaalidele nii Põlva kultuurikeskuses kui Tartus Vanemuise kontserdimajas. Koostööd on tehtud ka teiste artistidega: Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri tšellistide ansambliga C-Jam, Tanel Padari ja Ivo Linnaga ning ansambliga X-Panda, kelle plaadi “Reflections” salvestamisel E STuudio noortekoor samuti kaasa lõi.

Koori on tunnustatud 2014. aastal Tartu Kultuurikandja laureaadi preemiaga ning peadirigent Külli Lokkot 2015. aastal Eesti Kooriühingu poolt Aasta dirigendi tiitliga.

Välisreisid

Lisaks konkurssidel osalemisele on E STuudio noortekoor käinud välismaal ka Eesti kultuuri ja muusikat tutvustamas.

2015 – Kanada ja USA
Eesti Kultuuriministeeriumi korraldusel ja toetusel sõideti Kanadasse ja USA-sse kontsertreisile. Tähelepanuväärne oli koori kontsert Vancouceris Chan Center`i kontserdisaalis. Osaleti Whistleris Lääneranniku Eesti Päevadel ning Seattle’i Ülikooli Balti folkloristika tudengitele anti kontsert Veljo Tormise koorimuusikaga.

2017 – Suurbritannia

Eesti Suursaatkonna kutsel sõitsime 4.-12. juulil kontserttuurile Inglismaale. Meie kontserdid toimusid Londonis, Cambridges, Cheltenhamis ja Lichfieldis ning märkisid Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ning lähenevat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Kontsertkavades oli eelkõige aukohal eesti koorimuusika suurmeistrid Arvo Pärt ja Veljo Tormis.

Lisaks headele inimestele Eesti saatkonnast, oleme hästi tänulikud Kultuuriministeeriumile ja Kultuurkapitalile; Tartu linnale ning meie pikaaegsetele toetajatele – AS-ile Värska Vesi ning Põlva Tarbijate Ühistu. Suured tänud meie lauljate kodustele ja meie suurepärasele publikule ning elagu eesti koorimuusika!

2017 – Singapur

E STuudio Noortekoor on 6. – 15. novembrini Singapuris, et võtta osa seal toimuvast üritusest – Choir Leadership Camp 2017. Üritust korraldab Singapuri haridusministeerium, eelmisel aastal esindas Eestit ETV Tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhendamisel.

4-päevase laagri vältel aitame läbi viia töötube nii põhi- kui ka keskkooliealiste noorte seas. Erinevates tundides keskendutakse dirigeerimise, kooriimprovisatsiooni ja erinevate kooriteoste õpetamisele.

2018 – Austraalia

22. veebruar – 12. märts on E STuudio Noortekoor ringreisil Austraalias, kus anname kontserte Eesti Vabariigi iseseisvumise 100. aastapäeva puhul. Alustame turneed Sydney’st, külastame ka Canberra’t ja Melbourne’i ning lõpetame kontsertreisi Adelaide’s.