Kui varasematel aastatel on juba traditsiooniks kujunenud sõbrapäevakontsert koondanud inimesed üheks veebruarikuu õhtuks Vanemuise kontserdimajja, siis seekord on meil plaanis midagi teistsugust. Sel aastal täitub hoopis Eesti Rahva Muuseum 16. veebruaril kell 18 heliseva, südantlõhestava, hinge hellitava, hirmutava, õpetliku ja ennekõike imelise eesti koorimuusikaga.

 

Tiit Kikas ja E STuudio noortekoor ühendavad jõud ning publikut ootab ees ajarännak eesti koorimuusikas, mis on harmooniliselt põimunud tänapäevasema elektroonika ning valguslahendustega. Kontserdi tuumiku moodustavad rahvalauludest inspiratsiooni ammutanud Veljo Tormise teosed (nt. “Raua Needmine”, “Sakste sõim”, “Noore suve muinasjutt”; Ingerimaa õhtud), lisaks on esindatud Pärt Uusbergi, Maarja Nuudi (seade Tõnis Kõrvits), Mart Saare, Miina Härma ja Cyrillus Kreegi eriilmeline looming.

 

Koorimuusikale pakub kontrasti Tiit Kikas, kelle improvisatoorsetes vahelõikudes põimuvad elektroonika ja instrumentaalne virtuoossus. Kikas on olnud heliloojaks ja arranžeerijaks rohkem kui saja muusikaalbumi juures, loonud muusika enam kui kümnele filmile (sh mängufilmid ja dokumentaalfilmid), telelavastustele ja raadiosaadetele; olnud helilooja ühele originaalmuusikalile ning teinud muusikalisi kujundusi enam kui viiele teatrilavastusele.

 

Kontserti dirigeerivad Külli Lokko, Eliisa Sakarias ja Karina Kivikas.

Piletid hinnaga 12€ on saadaval Piletimaailmas ja Piletilevis. Kohapealt ostes on pileti hinnaks 15€.

Categories: Uudis