6. novembri õhtupoolikul seadsid seitse lauljat sammud Tallinna lennujaama ning 17 lauljat koos dirigent Külli Lokkoga suundusid Tartu lennuväljale, et alustada teekonda Singapuri suunas. Väike vahepeatus Helsingis ja seejärel jätkati juba reisi ühiselt. 11 ja pool tundi hiljem maanduti maailma parimaks nimetatud Changi lennuväljal. E STuudio noortekoori järjekorras kuues välisreis oli alanud.

Hiiumaa suurune linnriik Singapur oma viie miljoni elanikuga tervitas lauljaid umbes 30-kraadise soojusega, mis tavapärasele Eesti halvale suusailmale osutus äärmiselt meeldivaks vahelduseks.

Juba järgmise päeva hommikul suundusid lauljad koos väga paljude tiitlitega tunnustatud Aarne Saluveeri, kooriimprovisatsiooni edendaja Jaan Kriveli ja meie oma dirigendi Jaanus Karlsoniga kohtuma kohalike noortega. Kuldses teismeeas lauljad olid valitud esindama oma koori ning osa võtma kogu riiki hõlmavast laagrist: Choir Leadership Camp’ist kogumaks teadmisi laulmistehnikatest ja Eesti kultuurist, et neid siis viia oma koorikaaslasteni.

Kolm päeva tõsist tööd päädis sellega, et lapsed said selgeks mitmed Veljo Tormise seatud lood ning õppisid isegi r-tähte eestlaste kombel põristama.

Nädalavahetus oli lauljatele vaba ning seda kasutati aktiivselt kohalike turismiatraktsioonidega tutvumiseks. Ka ootamatult vabanenud esmaspäev tõi nii mõnegi laulja ihule uhke päevituse, sest päeva sai veeta rannas. Samal ajal jätkasid väsimatud dirigendid tööd veelgi nooremate, 10-11-aastaste lastega, et ka neile laulmise ja liikumise algtõdesid tutvustada.

Laagri viimane päev hõlmas endas veel kohati isegi frustratsiooni tekitavat pingelist ja töist hommikupoolikut, et siis pärastlõunal anda kontsert selgeks õpitud kavaga. Lisaks ühistele lugudele kandis E STuudio noortekoor ette ka umbes 20-minutilise kava enda repertuaarist.

Kontsert lõppes ovatsioonidega ning järgmise tunni jooksul pidid vist küll kõik E STuudio lauljad poseerima kohalikega piltidel, võtma vastu nende loodud tänukaarte ja häid soove. Teiste hulgas külastas kontserti ka Meigo Märk, eestlane, kes on kõndinud 17 810 kilomeetrit ning jõudnud sedasi Eestist Singapuri.

Categories: Uudis